Časť prvá – zdravý

Jakub sa narodil 29.4.2011 v riadnom termíne po trojdňovom trápení maminky cisárskym rezom s váhou 4100g a výškou 55cm takže riadny „chlap.“ ☺ Rodičia a aj príbuzní sa veľmi tešili.

Od narodenia som bol šikovný, ešte viac ako píšu vo veľkej knihe. Sedím ako 4,5mes, sám sa posadím 6 mesačný, od 8mes+týždeň kakám iba do nočníka, za ruky behám od 7 mes, od cca 11 mesiacov behám sám, skúšam papať sám lyžičkou, prípadne papám rezančeky z polievky rukou ☺ Do roka som mal už 8 zúbkov.

Kubik na kuriatkach

Akurát čo ma trápilo bolo, že už v pôrodnici ma prikrmovali HA mliekom a po očkovaní pred       odchodom domov proti tuberkulóze som sa „vysypal“ na tváričke. Prešlo to, že vraj ekzém, ale po každom očkovaní sa to zhoršilo. Po prvej Hexe a Synflorixe síce posunutých o mesiac som mal teploty, zhoršený ekzém – všetko bežné reakcie. Po druhej dávke Hexy v kombinácii so Synflorixom teploty a aj nejaké kŕče. Po pár dňoch zhoršený ekzém. Už som „atopik“. Najhoršie to bolo po 3 Hexavakcíne opäť štandartne podanou so Synflorixom. Teploty, kŕče, plač, prehýnal som sa dozadu ako luk a znovu riadne zhoršený ekzém. Nasadený Prednison na cca 2 týždne samozrejme pomohol.

Medzičasom sme na pediatrii a následne neskôr aj na imunológii riešili alergiu na bielkovinu kravského mlieka, ktorá sa nepotvrdila. Potvrdila sa alergia na vaječný bielok, aj keď som ho dovtedy a aj potom občas papal a ekzém sa mi nezhoršil. Medzi 2 a treťou Hexou a prvej návšteve imunológie som mal deficit IgA, IgM a vysoké celkové IgE.Cez leto som užíval Zirtec a tiež Ribonumyl na zlepšenie imunity. Síce okrem ekzému a povakcinačných teplotách som nemal ani len soplíky, kašel a ešte aj zuby, okrem jedného mi vyšli takmer bez teplôt. Asi prevencia a príprava.

Asi tri týždne pred očkovaním na MMR ma prestala z ničoho nič poslúchať ľavá nôžka. Zrazu ma nedržala a padal som. Nie som plačko a keďže ma to v priebehu dňa po oddychu prešlo a po večernej návšteve pohotovosti a uspokojení rodičov lekárom, že sa nič nedeje „sme to všetci hodili za hlavu.“Druhý deň som bol znovu vo svojej koži. Posledné očkovanie  MMR som  stihol  v termíne, ale naďalej  som bojoval s ekzémom, ktorý je kontrindikáciou očkovania! Následne sa mi pár krát zhoršil , ale stále pomohol Prednison s postupným vysadzovaním. Všetci sme sa tešili ako rastiem, behám, začínam hovoriť prvé slová, stával sa zo mňa samostatný človiečik. Nikto ani v najhoršom sne netušil čo  nás čaká. Keby sme to tušili tak si toto zdravé obdobie užívame plnými dúškami.

Teraz nám už zostali len fotky,  pri prezeraní ktorých sa vynárajú spomienky na nášho zdravého synčeka a neraz sa nám vykoľúta horúca slza po tvári.