Čo mám nové

Predvianočný pobyt č.2 v HENDI centre v Piešťanoch

Od 07.-18.12.2020 sme nastúpili na 2 pobyt v tomto zariadení. No toto bol omnoho ťažší pobyt ako ten predtým. Jakubkovi prestali  sedieť lieky na epilepsiu tak v septembri sme ich začali vysadzovať a v októbri sme nasadili nové, ale tieto bohužiaľ nesadli a Kubkovi sa zväčšil počet záchvatov. Lekár okamžite rozhodol o ich vysadení ale asi to bolo rýchlo na Kubka tak sme mali zlý víkend a ostal ležať, stále ho šklbalo tak sme to museli robiť pomaličky a postupne.Týždeň pred nástupom sme vôbec nevedeli, či nastúpime na rehabilitáciu ale nakoniec sme to vyskúšali či ho to znovu nenakopne. Začali sme pomaly ale pobyt bol ťažší ako iné. Kubkovi bolo aj zle od žalúdka nakoniec sme museli nasadiť Helicid, ale ten nakoniec zabral a ukľudnil nám žalúdok. Nakoniec v druhej polovici rehabillitácie sa Kubík už našatartoval a pomaly sa dostával do formy. Ukončili sme rehabilitáciu aj napriek pandemickým opatreniam. V zariadení nás otestovali, boli sme negatívny. Do 12.15 sme cvičili a potom sme sa napapali a trochu oddýchli a chodili na prechádzky Kubko bol vo svojom živle všade bolo plno áut tak sa veľmi tešil.

Nový kočík od Ottobock

Keďže sme neabsolvovali marcový pobyt pretože začala corona kríza a rehabilitačné zariadenia  boli zavreté, tak sa nám uvolnili peniažky a kúpili sme Kubíkovi kočík. Ten čo máme nám už je malý a nárok na nový máme až po 7 rokoch tak museli by sme čakať ešte 3 roky.  Rozhodovali sme sa medzi kočíkom a vozíkom ale nakoniec sme ešte kúpili kočík lebo má väčšie kolieska ako vozík.

 

Prvý pobyt v novom HENDI centre v Piešťanoch

Od 05.10.2020 do 16.10 2020 sme absolvovali pobyt v novootvorenom zariadení Hendi. Je to oveľa menšie zariadenie, ako Adedli,ale cítili sme sa tam veľmi dobre. Cvičili sme opäť s naším obľúbeným fyzioterapeutom Andrejom a babami Alex a Mišou. Kubko sa na začiatku bál nového prostredia, ľudí s rúškom aj si poplakal ale na druhý deň už zistil, že je to cvičenie na aké bol zvyknutý,  tak sa začal tešiť a pobyt prebehol bez komplikácii. Andrej ho chválil bol usmiaty aj sa snažil rozprávať.

 

Júnový rehabilitačný pobyt v ADELI

od   22.6.2020 - 4.7.2020 som po COVID prestávke absolvoval ďalší rehabilitačný pobyt v ADELI Medical centre v Piešťanoch. Cvičil som s obľúbenou zostavou - fyzioterapeutmi Andrejom, Lenkou a Leou. Kubík zvládol pobyt v pohode. Na koniec pobytu sme zistili, že corona kríza spôsobila aj v tomto zariadení problémy a náš fyzioterapeut odchádza zo zariadenia. 

 

Zrušený pobyt v marci 2020 pre pandémiu COVID-u

v  marci 2020 od 9.3.2020 - 21.3.2020 som mal absolvovať ďalší rehabilitačný pobyt v ADELI Medical centre. Ale pre rozbiehajúcu sa pandémiu COVIDU-u  som nemohol začať ďalšiu rehabilitáciu

 

Predvianočný rehabilitačný pobyt

od 2.12.2019 - 14.12.2019 som absolvoval už 16 rehabilitačný pobyt v ADELI Medical centre. Síce v strede pobytu, cez víkend som bol trochu chorý, ale do pondelka som a preliečil. Teraz so mnou bola teta Moňa prvý týždeň a potom ju striedal oco. Potešil ma aj Mikuláš v Adeli.

 

Vyšetrenie sluchu v BA

26.11.2019 som absolvoval špeciálne vyšetrenie sluchu v Bratislave na Kramároch. Potvrdilo sa čo rodičia tušili, počujem zvuky, ale môj chorý mozog to nevie správne spracovať. Aj keď po poslednej narkóze v lete asi lepšie reagujem na veľmi hlasné zvuky - až sa bojím.

 

Nedokončený pobyt

a už som sa tomu nevyhol, pobyt od 30.9.2019 - 12.10.2019 som nedokončil pre chorobu. Dostal som teploty a zvracal som, takže som musel skončiť druhý týždeň v utorok 8.10 a domov som prišiel v stredu a ešte vyše týždňa som sa liečil. tentokrát som cvičil s Tiborom a Jankou. Ďakujeme ujovi Erikovi za ubytovanie.

 

Nový rehabilitačný pobyt v ADELI centre

pred prázdninami som stihol ďalší rehabilitačný pobyt v ADELI Medical centre od 10.6.2019 - 22.6.2019. Znovu som cvičil s Andrejom, Lenkou a Leou, pomasírovala ma znovu Radka. Býval som u uja Erika na chate, za čo mu ďakujem. Boli ma pozrieť aj Natálka s Ivkou. Tešili sme sa spolu.

 

Andel Elite Dental Center

Koncom mája som absolvoval prehliadku v tomto súkromnom zubnom centre v Hlohovci. Pozreli sa mi na zúbky, ktoré sa mi strašne rýchlo rozpadávajú. Cez prázdniny by som mal absolvovať zákrok v celkovej anestéze.

 

13 rehabilitačný pobyt v ADELI centre

Ďalší rehabilitačný pobyt Jakubko mohol znovu absolvovať len vďaka Vašej pomoci. Tento krát to bolo od 11.3.2019 - 23.3.2019 a znovu v ANDREJOVEJ skupine s Lenkou, Leou a masérkou Radkou. Veľmi som sa tešil a páčilo sa mi.

 

Predvianočný pobyt v ADELI centre

Od 3.12.2018 - 15.12.2018 Kubko vďaka Vašej pomoci cez 2% z dane mohol znovu absolvovať ďalší rehabilitačný pobyt v ADELI centre. teraz sa Kubko konečne "dočkal" ANDREJOVEJ skupiny. Síce už bez Slávice, ktorá ma chodila pozerať, ale aj s Lenkou a Leou sa mi páčilo. Teším sa na ďalší pobyt  a Andrej s babami tiež.

 

Cykolovozík od X-Rover-u

Koncom leta som si vyskúšal obe verzie cyklovozíkov (Benecykl, X-rover) Prvý nám predviedol predajca, x-rover sme boli vyskúšať vo Zvolene u rodiny p. Gašpara. Po oboznámení sme sa rozhodli objednať X-rover, vyzerá prepracovanejšie, ale tiež má nedostatky ako chýbajúce polohovanie opierky chrbta a chýbajúce odpruženie (že na to dotyčné firmy ešte neprišli??? )

 

Ďalší rehabilitačný pobyt v ADELI Medical Centre

Jakubko absolvoval od 4.6.2018 - 16.6.2018, samozrejme vďaka Vašej pomoci cez 2% z dane. Kubko teraz cvičil s Tiborom, Rominou a Jankou. Predposledný deň už mal obrovskú krízu, ale posledný deň ešte zvládol. Boli ho pozrieť aj Natálka s Ivkou a tiež Majo a teta Marika. Samozrejme ma taká veľká návšteva potešila.

 

Benaudira - sluchový tréning

Jakubko absolvoval vstupný diagnostický test a následne mu bolo zaslané zvukové CD, ktoré každý deň počúva rôzne zvuky a špeciálnu hudbu - sluchový tréning na zlepšenie centrálneho sluchového spracovania.

 

Jubilejný 10 pobyt v ADELI

som absolvoval od 5.3.2018 - 17.3.2018 aj vďaka projektu Nadácie ADELI - Podaná ruka II a aj vašej pomoci cez 2% z dane. Tentokrát s Rominou a Jankou a striedali sa pri aj Ondrej, Peťo a Matúš. Pokračovať by som mal znovu v júni.

 

Rehabilitačný pobyt v ADELI

Od 13.11.2017 - 25.11.2017 Jakubko znova absolvoval rehabilitačný pobyt v ADELI Medical Centre v Pieštanoch. Opäť sa nám podarilo cvičiť s Romanom, tentokrát už síce bez Dominiky, ale stále s Rominou a už aj s Jankou. Ak sa podarí, v marci by sme mali byť znova spolu v ďalšom rehabilitačnom kole.

 

Dr Augustínová - 2 liečba

Od 2.9.2017 - 16.9.2017 mohol Kubko vďaka Vašej pomoci cez 2% absolvovať už druhú špeciálnu liečbu v Egypte u pani doktorky Augustínovej. Špeciálna holistická liečba pomocou opichovania rôznych častí tela pomáha Jakubkovi hlavne so zlepšením epileptických záchvatov a uvolnením  šliach. Samozrejme by ma rada videla aj budúci rok na ďalšej liečbe.

 

Rehabilitačný pobyt č.8 v ADELI

Od 12.6.2017 - 24.6.2017 som vďaka Vašej pomoci cez 2% mohol absolvovať ďalší rehabilitačný pobyt v ADELI centre. Znovu som cvičil s Romanom, Dominikou, Rominou a Annou a chválili ma, že už vydržím chodiť a stáť na nôžkach bez jedinej prestávky. Je to náročné, ale páči sa mi to. Ubytovanie nám znovu poskytol ujo Erik, za čo mu veľmi pekne ďakujeme.

 

Testovanie chodítka

V apríli 2017 mi prišli z firmy Trulik Medical Technology domov predviesť špeciálne chodítko Grillo. Veľmi sa mi páčilo, behal som v ňom. Ešte tak pozháňať tú sumu a bude hádam moje. Ocko ma prihlásil do projektu v poisťovni Dôvera, možno ma vyberú a zafinancujú mi toto super chodítko. Ak nie, budeme musieť osloviť niekoho iného.

 

Ďalší rehabilitačný pobyt v ADELI

Vďaka Vaším vyzbieraným 2% z dane, som mohol po náročnej zime znovu absolvovať rehabilitačný pobyt v ADELI medical centre v Piešťanoch a to od 13.3. - 25.3.2017. tentokrát som znovu cvičil v Romanovej skupinke kde sa mi najviac páči a pretože to nie je "na čakačku" je to aj drahšie. Po prvých dvoch ťažších dňoch som sa rozbehol a páčilo sa mi cvičiť. Ak sa to podarí, mal by som s nimi cvičiť znovu v lete.

 

SCENAR terapia

prvé scenar terapie som absolvoval v súkromnom centre ProVitalis v BB u pani Maťuchovej. Pomohlo nám to v tom, že som začal lepšie piť a mohli mi odstrániť PEG.

Ďalšie vyšetrenie som absolvoval v BA u Niké Mozsnyák. Maminka si zakúpila Homeoscenar aby mi mohla robiť terapie doma. Na kontroly chodievam k tete Barborke Králikovej do Brezna.

 

Bojovník za zdravie

Vďaka poisťovni Dôvera a Nadácie pre deti Slovenska a ich projektu Bojovníci za zdravie do ktorého ma vybrali, som od 21.11.2016 - 3.12.2016 absolvoval ďalší rehabilitačný pobyt v ADELI centre v Piešťanoch. Býval som znovu u uja Erika. Všetkým patrí veľké ĎAKUJEM.

 

 

Ďalší pobyt v ADELI

Od 27.6.2016 - 9.7.2016 som absolvoval ďalší, v poradí už piaty rehabilitačný pobyt v ADELI centre. Ako stále, aj teraz to bola poriadná zaberačka. Cvičil som so Sergejom, ubytovanie nám bezplatne poskytol jeden super ujo Erik na svojej peknej chate, za čo mu veľmi pekne ďakujeme. Bola ma pozrieť aj krstná s krstným a Peťkom, veľmi som sa tešil.

Predposledný deň pobytu som sa dozvedel, že ma v projekte poisťovne Dôvera - Bojovníci za zdravie, spolu s Nadáciou pre deti Slovenska vybrali a preplatia mi ďalší rehabilitačný pobyt v ADELI centre. Samozrejme sa všetci tešíme, že sa budem môcť znovu posunúť o malý krok ďalej.

 

Delfínoterapia

Pri pobyte v Hurgade a liečbe pani doktorkou Augustínovou som využil aj možnosť absolvovať delfínoterapiu   na Makadi Bay. Delfíny sa mi páčili len voda bola studenšia, tak som zo začiatku aj plakal. Pri poslednom piatom pobyte s delfínmi som už ani pri plávaní s delfínom neplakal. Dúfam, že sa mi podarí s Vašou  pomocou ešte absolvovať pár jázd na delfínoch.

 

 

Dr. Augustínová

Od 22.5.2016 - 4.6.2016 som absolvoval vďaka Vaším vyzbieraným 2% prvý liečebný pobyt v Egypte u Dr. Augustínovej, ktorá ma liečila pomocou opichovania rôznych častí môjho telíčka ako chrbát, nohy, ruka, uši. Naordinovala mi ďalšie injekcie a lieky.  Odporúča ďalšiu liečbu znovu u nej.

 

14.3.2016

Momentálne ešte stále cvičím v ADELI vďaka APPA - Asociácia pomoci postihnutým ADELI a ich aukcii obrazov na ktorej som sa zúčastnil ešte  v októbri 2015. Vyzbierali aj pre mňa na absolvovanie rehabilitačného pobytu v ADELI kde už druhý týždeň tvrdo cvičím. Samozrejme im patrí veľké ĎAKUJEM

 

Moja nástenka sa znovu rozrástla

Moje diplomy a medaily